Ajută-i de acasă să rămână în casă

Pentru toți bătrânii e o perioadă tare grea, dar pentru cei care trebuie să se descurce cu o pensie infimă și care nu au pe nimeni alături e aproape imposibil. Ajută-ne să le facem zilele un pic mai ușoare și doneaza pentru ei în contul:

RO15INGB0000999909483458

(Nume Beneficiar: Asociatia Eva)

Donația ta se va transforma în alimente, apă, manuși și măști, medicamente și cele necesare, pe care voluntarii noștri le vor distribui acasă la ei, în condiții de siguranță. Tot ei îi vor suna la intervale regulate să îi întrebe cum se simt, dacă au nevoie de ceva sau îi vor duce la doctor cu mașina dacă e urgent.

Poți face o donație iar daca vrei și să participi ca voluntar o dată sau de mai multe ori, pentru un bătrân sau mai mulți, lasă-ne numărul tau de telefon sau de mail la adresa Eva.asociatie@gmail.com și te vom contacta cât de curând.